Centrum Sportowo-Rekreacyjne Helios to wielofunkcyjny kompleks rozrywkowo-rekreacyjny, obejmujący: 

- Pływalnię krytą, w skład której wchodzą: 

  • sześciotorowy basen pływacki 25x12,5 m, o głębokości 1,2-1,8 m, z widownią znajdującą się w holu i ławkami dla zawodników i trenerów, 
  • basen szkoleniowo-rekreacyjny 13,7x12,5-15,3 m o głębokości do 1,25 m, z 2-torową strefą nauki pływania, 2 gejzerami powietrznymi, 2 kaskadami wodnymi, 2 stacjami masażu wodno-powietrznego, 4-stanowiskową ławką z hydromasażem, schodami podwodnymi i zjeżdżalnią o długości 45 m, 
  • 3 wanny Whirlpool do hydromasażu. 

- Kręgielnię

- Kąpielisko otwarte, w skład którego wchodzą: 

  • zewnętrzna niecka basenowa 25x24 m o głębokości od 0,9 do 1,35 m, 
  • cztery tory pływackie, 
  • zjeżdżalnia wodna o długości 30 m,
  • zjeżdżalnia płaszczyznowa o długości 15 m, 
  • plac zabaw,
  • korty tenisowe
  • boisko do siatkówki plażowej.

Piaszczysta plaża w Ustroniu należy do najczystszych i najbezpieczniejszych w Polsce. Co roku otrzymuje status Błękitnej Flagi, międzynarodowe wyróżnienie dla kąpielisk morskich. Położona u stop klifu malowniczo rozciąga się wzdłuż Bałtyku. W Ustroniu są dwa mola, krótsze z klimatyczną kawiarnią oraz dłuższe spacerowe. W sezonie letnim plaża jest pełna atrakcji dla najmłodszych. Po sezonie letnim staje się znakomitym terenem do spacerów, nordic walkingu lub jazdy konnej.

Okolice Ustronia Morskie to znakomite tereny rowerowe. Wygodne ścieżki rowerowe prowadzą do Kołobrzegu (10 km), Gąsek oraz wokół gminy pokazując najciekawsze zabytki gminy. Malownicza Międzynarodowa Trasa Rowerowa nr 10 biegnie wzdłuż brzegu Morza Bałtyckiego i łączy się w Ustroniu Morskim z Międzynarodowym Szlakiem Pieszym E-9.

Jest największym polskim uzdrowiskiem o niezrównanym uroku i bogatej historii. Główna funkcja miasta turystyczno - uzdrowiskowa uwarunkowana jest doskonałym położeniem u ujścia rzeki Parsęty w sąsiedztwie lasów, złóż borowiny, ekosystemu bagienno - wodnego, który zapewnia schronienie wielu rzadkim gatunkom zwierząt i roślin.

Być w gminie Ustronie Morskie i nie zobaczyć najstarszego dębu w Polsce to tak jak popełnić przestępstwo turystyczne. Niedawno dzięki staraniom władz gminnych został wytyczony błękitny szlak turystyczny, który zaprowadzi Cię do najstarszych drzew w Polsce. (zob. mapa turystyczna gminy).

Rejsy wędkarskie organizowane na statku Hydra mogą trwać 10-12 godzin a nawet 2-3 dni z postojem na wyspie Bornholm z pełnym wyżywieniem i noclegiem na jednostce dla grup zorganizowanych 14 osobowych. Załoga patroszy złowione ryby i przechowuje w chłodni na pokładzie jednostki.

Więcej informacji na:
www.hydra.kolobrzeg.pl/oferta

W pobliżu Rusowa znajduję się 9 dołkowe pole golfowe, na którym rozgrywane są turniej golfowe np. o Puchar Prezydenta Kołobrzegu lub Wójta gminy Ustronia Morskiego. Na miejscu działa wypożyczalnia, można też zamówić sobie naukę golfa od podstaw.

Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 25 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne z innymi. Ogrody Hortulus to unikatowe miejsce wypoczynku, rozrywki oraz edukacji przyrodniczej. Ogrody Hortulus położone są w powiecie koszalińskim w wyjątkowej strefie klimatycznej 7b.

Statek Jantar przez cały rok prowadzi pasażerską żeglugę międzynarodową pomiędzy polskim portem Kołobrzeg i duńskim portem Nexo na wyspie Bornholm. Nowoczesne wyposażenie zapewnia pasażerom komfort i bezpieczeństwo w każdych warunkach. Bornholm, zwany „Majorką północy” jest magnesem przyciągającym ludzi spragnionych zróżnicowanej przyrody, spokoju i niepowtarzalnych krajobrazów.